Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální program

Příspěvky

Říjnový program

6. 10. 2016

 Dobrý říjnový den,

počasí si z nás zase jednou udělalo legraci a najednou skočilo do pravého podzimního sychravého tónu, tak doufáme, že vás potěší alespoň zprávy z Klubíčka. 

Důvod, proč se ozýváme tentokrát o něco později, je vcelku jednoduchý - spousta termínů zůstávala otevřených a my nemohli psát nic konkrétního.

 

Asi nejzásadnější zprávou je fakt, že na středečním setkání maminek bylo domluveno, že se pokusíme obnovit dopolední setkávání maminek s těmi nejmenšími dětmi. Toto setkávání povede Dana Mezerová a Jana Kantorová. První setkání bude ve středu 12.10.2016, od 9:30 hod. do 11: hod. Setkání bude mít dvě části, v první části se pokusíme o jakousi organizovanou činnost ( cvičení s básničkami, písničkami...), poté bude volná část, kdy si můžou děti volně hrát. Jelikož to vypadá, že toto setkávání budou navštěvovat menší dě ti (1-2roky) vynecháme zatím nějaké tvoření, jelikož tyto děti to zatím příliš nezajímá. Budeme se na vás všechny těšit.

 

Další pozvánkou je přednáška Mgr. Luboše Novotného na téma Vliv stravy na naši psychiku a duševní zdraví. Bude se konat už v pondělí 10. října od 17 hodin v přístavbě - v učebně hudební výchovy. Srdečně zveme všechny generace, věřím, že přednáška pana Novotného bude opět zajímavá a přínosná. Jsem ráda, že se nás na ní podpořila i Síť pro rodinu a tím pádem může být cena o něco nižší než obvykle - 30 Kč na osobu. Když přijde rodina, zaplatí 50 Kč. Letáček objevíte v příloze.

A jak to vidíte s počasím příští týden? Díky svému optimismu si říkám, že se zase náhle otočí, vysvitne sluníčko, i když bude pořád podzimně foukat ... a my budeme moci vyrazit na drakiádu! Sledujeme předpovědi a těšíme se, že to vyjde! Konkrétní termín ještě napíšu do mailu i na fb a určitě bychom nechali drakiádu vyhlásit místním rozhlasem. Teď jen objednat to správné počasí!

To, co zůstává termínově stále ještě nejisté, je bazárek. Jako ideální by se mi jevila středa 26. 10., ale přiznávám, že ještě čekám na vyjádření jedné organizace, abych věděla, jestli tu v tu dobu budu nebo ne. Vize bazárku je však jasná - jedná se o prodej oblečení pro děti všech věkových kategorií a oblečení pro maminky - každá z nás má doma přece pár kousků, které zabírají místo ve skříni, i když jsou tak pěkné... :-). Z organizačního hlediska - v podvečer před prodejním dnem a ono dopoledne bychom vybrali od maminek, které chtějí něco p rodat, oblečení opatřené cedulkami se jménem a požadovanou částkou. Odpoledne by se potom bazárek otevřel pro veřejnost, nebylo by nutné, abyste u svého oblečení stáli - pokud nebudete chtít a mít čas. To, co se neprodá, si potom budou moci maminky buď zpátky odnést nebo věnovat charitě. Až bude termín jistý, ozvu se.

Další termín, o němž se stále ještě jedná, je logopedie s Ivetou Křikavovou. Logopedické vady se řeší u dětí ve věku od 4 let, takže pokud byste potřebovali poradit nebo se ujistit, jestli vývoj řeči probíhá u vašeho dítěte v normě, sledujte naše novinky. Znovu upozorňuji, že veškeré novinky dáváme na stránky i na fb.

No, a abychom nechodili daleko, zdá se, že by se znovu rozjelo odpolední cvičeníčko pro děti ve věku od 1 do 5 let. Den a čas se doladí ve středu na Klubíčku. Kdo nepřišel na setkání, přesto by měl o cvičeníčko zájem, prosím, ozvěte se, abychom znali přesnější věkové rozhraní dětí. Děkujeme.

Závěrečná zpráva je opět o cvičení pilates s paní Hankou Markovou. V říjnu se cvičí ještě ve stejných dobách, tzn. neděle od 18 a 19.15  a středa od 19. hod. Jinak dělá nyní i doma individuální tréninky na pilatesovských strojích, max pro 3 lidí. Pokud někdo potřebuje více , může zavolat 735835295. 

Doufám, že Vás náš podzimní mail potěšil a hlavně, že přijdete!

Za Klubíčko Olga Spálovská, Dana Mezerová a Jana Kantorová

 

Červnový program

1. 6. 2016

Dobrý den,

také se Vám zdá, že se s nejrůznějšími akcemi roztrhl pytel? Jistě, blíží se Den dětí, poslední měsíc školy, prázdniny... My jsme si užili květnový výlet do Třebíče (počasí objednáno tentokrát bez chyby) a těšíme se na červen s pozvánkou na pár akcí.

Nejbližší společné setkání nás čeká hned ve čtvrtek na tvoření. Pracovat budeme s barevnými solemi a poznáme tak uklidňující sílu zrnek, ať už je budeme tvořit různé vzory do skleniček nebo formou obrázků na papír. Protože je nutné nachystat materiál, je nutná přihláška do středy. Děti si mohou během Vašeho tvoření hrát na koberci - nebo pomáhat.

Další týden objednáváme dobré počasí, abychom si užili správnou piknikovou pohodu. V úterý budeme vycházet v 15.30 od kulturního domu. Kdyby přece jenom nepřálo počasí, uspořádáme ochutnávku společně s čajem ve družině, aktuální informaci najdete na na našich stránkách nebo na facebooku. Budeme rádi, když se účastní co nejvíce lidí - třeba i jenom s kočárkem a nejmenšími nebo babičky, dědečkové - pojďme z toho udělat velkou výměnu receptů...!

Pro "kočárkové" pak máme naplánované "procházky s kočárkem" - ve čtvrtky 9. a 23. 6. od 13.30 hodin od školy. Budeme rádi, když se předem ozvete, jestli o ně máte zájem, případně jak vám vyhovuje čas.

"Letní" šipkované už se staly tradicí - i když se nám při té poslední ztratila část fáborků, přesto si ji děti užily. Červnová šipkovaná nás čeká v úterý 14. 6. od 15.30 od školy.

A poslední z akcí, které se staly stálicí, je tvoření poslední úterý v měsíci, pozvánku opět pošlu zvlášť.

Protože každý měsíc nabízíme nějakou tu "specialitku", s původně plánovanou čajovnou to kvůli nedostatku času nevyjde, ale nabízíme fotografování rodin v neděli 19. 6. Paní fotografka je z Třeště, jmenuje se Vlaďka Kodysová a jak fotografuje, se můžete podívat třeba na facebooku. Organizace je taková, že každá rodina se fotí přibližně půl hodiny podle přání (jednotlivě, společně, různá pozadí), nafocené fotky dostanou rodiny na mail, vyberou si libovolné množství. Cena se pak odvíjí od počtu objednaných fotografií - při 1 - 4 fotky po 100 Kč za kus, 5 - 9 fotek 80 Kč za kus, 10 a více fotek 60 Kč za kus. Vybrané fotky pak každý dostane upravené a vypálené na CD a každou fotku tištěnou v rozměru 10x15 cm. Protože jde o období, kdy má paní fotografka hodně zakázek, měly by být upravené fotky k dispozici přibližně tři týdny po focení. Pokud máte o fotografování zájem, je nutné se závazně přihlásit do týdne, to znamená do 6. června. Při malém počtu přihlášených k tomuto datu se fotografování zruší.

A protože už určitě plánujete prázdniny, zapište si do kalendáře datum 3. července s poznámkou "rodinný výlet vlakem do Dobré Vody" - opět nás tam čeká chatka v bezpečném prostředí, opékání buřtů a program. Předběžný zájem mi nahlaste, prosím, na mail.

A poslední pozvánku, kterou pro Vás na červenec mám, je prázdninový pobyt maminek s malými dětmi v Nové Cerekvi od neděle 24. července do čtvrtka 28. července. Pokud se Vám to nehodí nebo pokud máte strach, že by to bylo příliš dlouhé, můžete přijet i jenom na jednu nebo dvě noci. Zajímáte se o tento pobyt? Prosím, ozvěte se, pošlu Vám bližší informace, abyste se mohli rozmyslet. A my abychom znali předběžný (zatím nezávazný) zájem, kapacita objektu a je omezena, stejně tak jako předpisy, které se tam na nás vztahují.

Přece ještě jedna už opravdu poslední pozvánka, tentokrát od našeho spolupracujícího mateřského centra v Rynárci. Příští čtvrtek 9. 6. se tam v knihovně koná přednáška na téma Prevence úrazů a první pomoc u dětí. Pokud Vás tohle téma zajímá, podívejte se na stránky rynárecké knihovny, případně se jim přímo ozvěte. Začátek je v 17 hodin.

Doufám, že jsem Vás nezahltila informacemi. Věřím, že se potkáme na některé z klubíčkových akcí. Nebo jen tak bez akce třeba na hřišti nebo na procházce.

Přeji pěkný den a těším se na odezvu, co z našeho programu Vás zaujme. Pro rozkliknutí ťukněte na "celý článek".

Olga Spálovská

 

Květnový program

5. 5. 2016

Dobrý květnový den,

se začátkem nového měsíce se opět ozýváme s novinkami. Než začneme s praktickými informacemi, ráda bych vás upozornila na pár důležitých dat, která nás v nejbližších dnech čekají - a je co oslavovat! Hned na začátku, 7. 5. je stanoven Den těhotenství. Je to nová iniciativa, která se teprve dostává do povědomí, ale přiznejme si, není těhotenství opravdu důvod k oslavě? Devět měsíců zázraků, které se dějí někde schované, aby se vám potom v rukou ocitl malý neuvěřitelný človíček! Takže slavme (více o této iniciativě na http://www.dentehotenstvi.cz/). 8. května - Den matek. 15. května - Den rodiny. A když půjdeme o něco dál, 1. června Den dětí. 19. června Den otců. No řekněte, není to důvod pro jednu oslavu za druhou? Ale teď už zase trochu prakticky:

Asi nejdůležitější informací je Klubíčko samo o sobě. Dlouhodobě o něj zájem opadl, na výzvu o pomoc při organizaci se přihlásily pouze dvě maminky pro víceméně jednorázové akce, návratnost dotazníku byla minimální (13 lidí), proto jsme se rozhodli tahle pravidelná setkání ukončit. Takže příští úterý se koná poslední a věřím, že si to užijeme - kromě běžného programu připravujeme překvapení pro maminky - nejen k jejich svátku. Přijďte si užít společné chvíle - v úterý mezi 9. a 11. hodinou.

Neznamená to ovšem, že končí zároveň Klubíčko jako takové - spolek funguje a bude fungovat nadále, jenom se budou konat jednorázovější akce. Hned ve čtvrtek bychom rádi vyrazili na procházky s kočárky. V Cerekvi se v současnosti pohybuje po delší době zase větší množství kočárků - proč se neprojít společně, klidně i s nejmenšími. Počítejte s prvotní trasou kolem 3 - 5 km, později můžeme podle zájmu prodlužovat. Vyrážíme ve 13.30 od školy. Pokud byste se chtěli vy nebo někdo váš známý přidat, ale nevyhovuje čas, ozvěte se - vycházíme z toho, že v tuto dobu děti po obědě spí, takže to bude pro ně i pro vás příjemná procházka. Pokud tedy bude přát počasí, při dešti se procházka ruší.

Také následující dvě akce jsou závislé na počasí. Ve čtvrtek 19. května si budeme přát sluníčko na šipkovanou - bude se vycházet od školy v 15.30 a úkoly zvládnou i menší děti. A v úterý potom - 24. 5. budeme potřebovat sluníčko ještě o trochu víc, protože bychom rádi vyrazili na piknik. Venkovní akce se neplatí, ale jako vstupné na piknik nezapomeňte vzít nějakou mlsku (ve větším množství, aby bylo na "výměnu"), pití a deku. Také pozor - na piknik se bude vycházet od kulturního domu. Nezapomeňte ale sledovat naše stránky, případně facebook, kde budou aktuální informace (především s ohledem na počasí).

Poslední úterý v měsíci pak patří tvoření, tentokrát to vychází na 31. 5. Vyrábět budeme sypané obrázky a těžítka - skleničky. Upřesněnou pozvánku opět pošlu v půlce měsíce.

A ještě jedna významnější a výraznější akce nás v květnu čeká, a sice výlet autobusem do Třebíče. Vyrážíme v neděli 22. 5. A program? Nabízíme návštěvu dětského ekotechnického centra Alternátor (projekce na kouli, komentovaná prohlídka, možnost vyzkoušet si exponáty - oficiálně je doporučen věk od 3 let, ale podle informací z Alternátoru mají k dispozici hrací koutek a zvládnou to i menší děti, pro nás jako pro skupinu platí cena 50 Kč na osobu) - www.alternator.cz, v poledne přejedeme k centru města, kde počítáme s rozchodem (kdo by chtěl třeba na oběd) a odpoledne nás paní Dita Šimková provede krásami Třebíče (židovské město zapsané v UNESCO, synagoga, Bazilika svatého Prokopa...) nebo ho můžete strávit individuálně (nedaleké dětské hřiště,městská věž, interaktivní expozice Cesty časem - http://www.mkstrebic.cz/ostatni-pamatky/interaktivni-expozice-cesty-casem/, pozor, prohlídka téhle expozice trvá 90 minut!). Vyjíždíme v 9 hodin z Horní Cerekve, pokud by byl dostatečný zájem, můžeme zajet pro účastníky i do Horní Vsi, plánovaný návrat je kolem 17. hodiny. Cena činí 200 Kč za dopravu za osobu, rodiny se čtyřmi a více členy platí 600 Kč. Je nutné se předem přihlásit, v průběhu května pak zájemcům rozešlu přihlašovací formulář. Příslušnou částku bude třeba tentokrát zaplatit předem nejpozději týden před zájezdem. Věřím, že se výlet podaří - a že nám bude přát i počasí, abychom si mohli Třebíč užít v plné kráse. A ještě jedna důležitá informace - velmi rádi s sebou vezmeme i lidi dříve narozené. Spojení generací přináší užitek a obohacení všem :-).

A jestli se chcete na tohle kopcovité město připravit, určitě se vám hodí nějaké cvičení. Power jóga v květnu neprobíhá, ale pilates ano - v obvyklých časech ve středu a v neděli.

Z našich dlouhodobějších plánů je důležité zmínit výlet vlakem 3. července na chatu do Dobré Vody, od 24. do 28. července prázdninový pobyt maminek s dětmi v Nové Cerekvi a ve středu 24. srpna ještě jeden výlet vláčkem do Dobré Vody. Bližší informace upřesníme počátkem června.

A ještě jedno připomenutí - pokud budete chtít něco nakupovat po internetu, podívejte se, prosím, předem, jestli tenhle Váš oblíbený obchod není zapojený v GIVTU (jako třeba Baťa nebo Tschibo). Prakticky to znamená, že vy sice nakoupíte za stejnou částku, ale nějaké procento z nákupu můžete věnovat nějaké neziskové organizaci - ať už Klubíčku nebo jakékoli jiné. Je to jednoduchý způsob, jak v podstatě mimoděk takové organizaci pomáhat. Děkujeme. Přehlednou tabulku objevíte, když kliknete na "celý článek".

 

Březnový program

3. 3. 2016

Dobrý den,

zdravím Vás do prvního jarního měsíce (i když si to počasí stále ještě rozmýšlí). S březnem přinášíme na Klubíčko pár novinek.

Nejdříve pár pozvánek. V pondělí 7. 3. začíná kurz efektivního rodičovství. Pokud Vás zajímá víc, přikládám aktuální letáček, cena činí díky dotaci 1200 Kč. Kdo se chce přihlásit, nechť tak učiní co nejdříve. Protože se jedná o ucelený koncept, nebude možné "přistoupit" během průběhu kurzu. První setkání v pondělí bude zajištěno hlídání dětí (je třeba je předem nahlásit), následující sobotní už ne.

Hned ve čtvrtek 10. 3. se můžeme těšit na Mgr. Luboše Novotného. Jeho přednáška se koná od 17 hodin v přístavbě ZŠ. Tématem je Spánek a prevence poruch spánku, sny a bdění. V příloze objevíte letáček - pozvánku. Přednáška je určena pro všechny generace dospělých. Pokud víte o někom, koho by mohla zajímat, přeposílejte :-).

A teď k běžnému chodu Klubíčka. Protože je účast na dopoledním klubíčku značně kolísavá, rozhodli jsme se jejich počet omezit - už se nebudeme scházet každý týden jako doposud, ale pouze jednou za čtrnáct dní. Navíc ale přibudou jednou za čtrnáct dní odpolední klubíčka ve čtvrtek, na ně budou moci chodit i děti, které tráví dopoledne ve školce. V případě, že se objeví dostatečný zájem, je možné klubíčka obnovit. Vím, že to vypadá složitě, ale když se podíváte na program, poznáte, že to je jednoduché - klubíčko se bude konat každý týden, jen si musíte pohlídat, jestli je ten který týden v úterý dopoledne nebo ve čtvrtek odpoledne.

Co zůstává, je tvoření poslední úterní odpoledne v měsíci. Tentokrát máme téma "rámečky" - stěžejní bude ubrousková technika na lékařských špachtlích (viz foto a nebojte, zvládnou to i dvouleté děti), ale i další výtvarné techniky. Letáček ještě pošleme, jen chceme upozornit na nutnost předchozího přihlášení.

Jestli Vás zajímá cvičení, pilates proběhne pravidelně, pochod ještě není přesně určen. Nicméně paní Marková uvažuje o možnosti letního víkendového pobytu v Krkonoších, v termínu od 18. do 21. srpna na chatě Seibert v Peci pod Sněžkou, naplánovány jsou dvě větší túry. Pokud Vás zajímají podrobnosti, ozvěte se paní Markové nebo ji oslovte v rámci cvičení. Přihlášení je nutné do konce dubna.

Power jóga první dva týdny v měsíci (tzn. ten stávající a ten následující) odpadá.

 

Únorový program

2. 2. 2016

Dobrý den,

ač to venku podle počasí nevypadá, máme tu únor. Tentokrát o den delší, přesto nejkratší měsíc v roce, s ohledem na Klubíčko i s kratším programem - ano, už zase tu jsou jarní prázdniny a s nimi spojená pauza.

Co nás tedy vlastně čeká? Jednoznačně pravidelná úterní Klubíčka (kromě prázdnin). Jednoznačně pravidelná němčina pro pokročilé. A pak navíc odpolední tvoření v úterý 23. 2. Pozvánku opět připravíme později, ale už teď můžeme prozradit, že tentokrát budeme vyrábět přáníčka - a bude záviset jenom na vás, jestli budete chtít udělat radost babičkám k MDŽ nebo už něco vyrobit na Velikonoce. Tuhle dílnu zvládnou jak ti nejmenší, tak i dítka odrostlejší. Jak už jste zvyklí, prosím o nahlášení zájmu do neděle.

A aby si udělaly radost i maminky, čeká nás v sobotu 27. 2. hřejivá atmosféra čajovny.

Kromě toho domlouváme otevření kurzu efektivního rodičovství - reálně to vypadá na čtyři sobotní odpoledne (bez hlídání dětí), ale ve hře je stále i varianta osmi setkání v týdnu s hlídáním dětí. Pokud byste měli zájem o nezávazné bližší informace, ozvěte se, předpokládám, že bychom mohli začít v druhé polovině února.

Kromě tohoto čistě klubíčkového programu stále probíhá cvičení. Pilates zůstává v neděli nastejno od 17 a 18.15, ale ve středu je cvičení rozšířeno na tři skupiny - od 17, 18.05 a intenzivní speciál pak začíná v 19.15. Power jóga pak bude probíhat pravidelně kromě prázdnin klasicky v úterky od 19 hodin.

K tomu všemu zvu na konferenci Společně proti násilí - naše mateřské centrum je zapojeno do projektu ProŽeny, který je zaměřen na dvě hlavní oblasti - ženy ve vedoucích pozicích a ženy jako oběti násilí. Myslíme, že je důležité o obou těchto tématech mluvit a případně vědět, kde najít pomoc. A právě proto pozvánka na konferenci. Pokud máte zájem o bližší informace, ozvěte se, přepošlu Vám je mailem.

Přejeme příjemné únorové dny a těšíme se na setkání.

Jménem Klubíčka

Olga Spálovská

 

Program leden

7. 1. 2016

Dobrý den,

přeji příjemné první dny v novém roce. Protože jsme ještě dolaďovali některé termíny, dostává se Vám klubíčkový program do rukou až teď.

Na co už jste zvyklí, jsou klasické akce jako úterní dopolední klubíčko pro maminky s nejmenšími a malými dětmi - maminky tak mají možnost se mezi devátou a jedenáctou setkat ve školní družině, pro děti je nachystán program a dospěláci si mohou vyměnit své zkušenosti a popovídat o dětech i běžných starostech.

Dnes proběhlo poslední setkání etiky hrou - děkujeme za spolupráci Monice Brzoňové a jejímu programu "Etika hrou" - mimochodem, na jejích stránkách www.etikahrou.cz můžete aktuálně objevit moc pěknou a trefnou básničku o tom, o čem by to rodičovství vlastně mělo být... V případě dostatečného zájmu je možné pokračování kurzu, takže pokud máte zájem (nebo se chcete nově připojit), určitě se ozvěte.

Další pravidelné akce konající se každý týden, jsou pak zaměřené na dospělé - pondělní němčina pro pokročilé, úterní power jóga Lenky Kotkové (pozor, 19. 1. odpadá!!!) a středeční a nedělní pilates s Hankou Markovou. Ve středy se v lednu koná nejenom klasický pilates od 18 hodin, ale navíc i tzv. povánoční intenzivní speciál od 19.15, zahrnující více různorodých aktitivit - je dobré se paní Markové předem nahlásit. Navíc se opět rozbíhají její pochody, měly by být o něco kratší, ale ve svižnějším tempu. Začíná se tuto sobotu (10. 1.) od 13.30 od kašny v Horní Cerekvi.

V souvislosti s "pohybovou aktivitou" je třeba zmínit, že návštěvnost cvičeníčka se natolik snížila, že jsme se rozhodli ho dočasně zrušit. Není problém ho obnovit, ale potřebujeme mít jistotu, že je o něj zájem. Budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu - třeba i s důvodem, proč chcete nebo nechcete chodit. Je to pro nás hodně důležité.

Pro rok 2016 jsme se rozhodli naše tvůrčí dílny trochu termínově "uhladit" - budou se tedy konat pravidelně každé poslední úterý v měsíci od 15.30. Jde o tvoření pro už šikovnější děti a dospělé, ale pokaždé se budeme snažit najít variantu i pro ty menší. A když to nepůjde, budou mít možnost si třeba jenom pohrát. Paradoxně termínovou výjimkou bude hned leden, kdy tvoření neproběhne v úterý, ale až ve čtvrtek 28. 1. Budou se tvořit dekorace na dveře - jestli si budete chtít udělat originální "jmenovky pokojů" nebo dveře ozdobit (příp. skříně nebo stěny), určitě se přihlaste (do úterý 26. 1.). Na tuhle dílnu mohou přijít děti v&s caron;eho věku a určitě vás překvapí, co dokážou :-). Jestli máte nějaký tip, co vyrábět (ať už byste si to chtěli vyrobit nebo naopak vést tvůrčí dílnu), ozvěte se. Opět budeme rádi za jakoukoli reakci.

Poslední akcí, na kterou bychom Vás chtěli pozvat, je přednáška s besedou Heleny Naňákové ...aby doma bylo lépe... Bude se konat v úterý 19. 1. od 17 hodin ve družině. Jde o seznámení se s tzv. "efektivním rodičovstvím" - s principem, jak od prvopočátků rozvíjet své dítě a hlavně sama sebe tak, abychom si rodičovství plně užili. Protože jde o přednášku hlavně pro rodiče nejmenších a malých dětí (což nevylučuje, že by tahle přednáška nemohla být přínosná i pro rodiče žáků prvního stupně), je zajištěno hlídání - přesto bychom uvítali, kdybyste dopředu avizovali, že chcete své ratolesti pohlídat (a zároveň jejich věk).

Věřím, že Vás aktuální program zaujme a že se na některé z našich akcí setkáme.

Přehlednou tabulku získáte, když odťuknete "celý příspěvek"...

 

Program prosinec

5. 12. 2015

Dobrý prosincový den,

opět se Vám hlásíme s novým programem. Hned 1. 12. proběhla ve spolupráci se Základní školou Horní Cerekev a se Sítí mateřských center přednáška Heleny Naňákové na téma "Aby se naše děti lépe učily i chovaly". Šlo o velmi zajímavé povídání o klimatu školy, třídy, důležitosti pocitu bezpečí a co pro to mohou udělat pedagogové i rodiče. Máme přislíbenou prezentaci, kterou se pokusíme potom umístit na naše stránky.

A co máme ještě před sebou? Samozřejmě pravidelná klubíčka v úterý od 9 do 11 hodin, pro dospěláky power jóga a pilates. Cvičeníčka pro děti jsme byli bohužel nuceni omezit kvůli malému a nepravidelnému počtu lidí. Proto - pokud budete chtít zajít na cvičeníčko, předem se nahlaste vždy do neděle. Za dostatečného zájmu se pak cvičeníčko uskuteční.

Jinak nás v prosinci čeká ještě jedna výjimečná akce, a tou je předvánoční dílna s živými květy v pondělí 21. 12. Jestli si chcete ozdobit slavnostní stůl vlastnoručně vyrobenou dekorací z živých květin, nahlaste se, prosím, už do úterý 15. 12. Dílnu povede Veronika Šimánková a musíte říct, jaké květiny byste chtěly použít - chryzantémy, karafiáty, růže? Tenhle brzký termín nahlášení je z toho důvodu, že bude třeba objednat dostatečný počet květin. Účastníci si budou moci přinést vlastní přízdoby (mističky, svíčky) nebo si na místě dokoupit. Pokud byste chtěli něco speciálního, domluvte se u Veronik y předem v květinářství.

To, co v programu ještě neuvidíte, ale na co už se můžete těšit, je povídání s Helenou Naňákovou v půlce ledna (termín ještě bude upřesněn) na téma čistě rodičovské - co je to efektivní rodičovství, jak vychovávat dítě, jak reagovat na jeho úspěchy i svízele, jak rozvíjet dítě i sebe.

A na závěr ještě novinky z Adry, u které máme adoptovaného bangladéšského Piashe Bormona (mimochodem, tenhle rok by měl dokončit základní stupeň vzdělání). Pokud mu chcete přispět na školu a jídlo, můžete poslat libovolnou částku na náš účet (ve zprávě pro příjemce Vaše jméno, vzápětí Vám potvrdíme, že jsme příspěvek přijali). Číslo účtu je 2500731001/2010 (Fio banka). Případně můžete libovolnou částku předat přímo nám. Celkem Piashovi přispíváme částkou 3300 Kč na půl roku a opravdu mě těší, že doposud maminky vždycky našly - každá dle svých možností - společně tuhle částku.

Myslím, že tímhle pozitivním sdělením můžeme dnešní pozvánku na prosincové Klubíčko zakončit. Těšíme se na viděnou!

 

Program na listopad 2015

12. 11. 2015

Dobrý den,
tentokrát o něco později posíláme pozvánku na listopadový program. Doufám, že informace v něm obsažené budou o to více zajímavé.
Na začátku bychom rádi pozvali na Klubíčka. V listopadu se konají pravidelně každé úterý, jedinou výjimkou je úterý 17. listopadu, kdy budeme slavit státní svátek. Pravidelná jsou také cvičeníčka, opět s výjimkou 18. listopadu, kdy je ve škole ředitelské volno. Zdárně se rozjel program etika hrou, probíhá vždy ve čtvrtek od 16 hodin. Jedině ve čtvrtek 26. 11. bude ve družině probíhat tvoření rodičů a dětí, proto etika hrou v tento termín odpadá.
A pokud chceme mluvit o pravidelných akcích, je třeba zmínit i pilates ve středy a neděle a power jógu v úterky.
A teď ony bonbónky navíc - prvně jde o čajovnu 14. 11. Věřím, že už se těšíte na společné večerní setkání maminek, tentokrát si zkuste promyslet téma "nejlepší dárek".
Ve středu 18. 11. od půl čtvrté se koná tvoření, tentokrát pro maminky a větší děti, protože budeme pracovat s korálky. Třeba by mohlo jít o zajímavý drobný dárek k Vánocům, ozdobu adventního okna... Čajové svíčky budou k dispozici, pokud byste chtěli ozdobit svíčky jiných rozměrů, přineste si je s sebou. Je nutné se přihlásit nejpozději do neděle, při nízkém zájmu by se dílna nekonala.
Rádi byste nahlédli na svět mužů a žen trochu s odstupem? Pak je tady přednáška "Jsou muži opravdu z Marsu a ženy z Venuše?" Povídání se dotkne nejenom různých pohledů na svět mužů a žen, ale i rovnosti šancí a mezigeneračního soužití. Koná se ve středu 25. 11. od 16.30 v Městském muzeu Horní Cerekev. Hlídání dětí je zajištěno. Vstup je zdarma, navíc bude k dispozici i drobné občerstvení.

V rámci projektu ProŽeny bychom chtěli připomenout, že 19. listopad je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí a 25. listopad je Mezinárodním dnem proti násilí na ženách. Zkuste se při téhle příležitosti zamyslet - není ve Vašem okolí někdo, kdo potřebuje, aby ostatní "nezavírali oči"? Mimochodem, nakladatelství Portál připravilo při této příležitosti slevu 30 % na knihy o násilí, ať už jde o příběhy žen, dětí, nebo i mužů, kteří čelili násilí doma nebo v zaměstnání, laické příručky, jak pomoci, anebo odbornou literaturu.

Abychom přešli na veselejší téma, chtěli bychom upozornit na novou vzdělávací soutěž projektu budulinek.eu, s nímž jsme už v minulosti spolupracovali. Tato soutěž má pomoci informovat rodiče a ostatní veřejnost o škodlivých výrobcích a službách vyskytujících se na českém trhu. Při poznávání, na co si dát pozor (tento týden je to na téma výběr vhodné obuvi), máte možnost získat zajímavé ceny. Bližší informace najdete na portále budulinek.cz. I když, přemýšlím, jestli fakt, že si opravdu musíme dávat pozor na to, co kupujeme, je "veselejší" téma :-).

Vyhazujete plastové láhve i s víčkem? Určitě jste už slyšeli o nejrůznějších sbírkách na různé účely, zkuste víčky pomoci rodině z Dobré Vody u Pelhřimova, která adoptovala dvě holčičky, dvojčata, z nichž jedna potřebuje pomoc. Víčka budeme vybírat v rámci Klubíčka, můžete je odevzdávat Božence Válkové, ve škole je bude vybírat Lenka Kotková. V rámci Horní Cerekve tak mohou Vaše víčka pomoci buď Míše (vybírá pan Václavík v knihovně) nebo nově Anežce Pánkové na Klubíčku nebo ve škole.

A když jsme u té pomoci... V prosinci opět nastane čas, kdy posíláme půlroční příspěvek na školu, ošacení a jídlo na adopci na dálku Piashe Bormona z Bangladéše, ráda bych Vás tedy poprosila o jakýkoli finanční obnos - buď osobně nebo převodem na účet (prosím do zprávy pro příjemce Vaše jméno, příjem peněz potvrdíme mailem).

Doufám, že jsme Vás nezahltili a že najdete v tomto množství informací něco, co Vás opravdu zaujme, a budeme se těšit na setkání.

 

Program na říjen

5. 10. 2015

Dobrý den,

říjen už se nám rozběhl a my se opět ozýváme s programem Klubíčka a pár dalšími zajímavostmi.

Program už je upřesněn a přiložen k tomuto mailu. Rozjíždějí se akce čistě pro děti a rodiče, jako je cvičeníčko každé pondělí od 16 do 17 hodin v gymnastickém sále ZŠ. Další běžnou záležitostí jsou úterní Klubíčka od 9 do 11 hodin. Zítra nás čekají nejrůznější tiskátka - a samozřejmě i hudební část. Znova bychom chtěli upozornit, že 13. a potom 27. října Klubíčka odpadají (pondělní cvičeníčka nicméně probíhají pravidelně).

Předpověď počasí se zdá být optimistická, tak doufáme, že přifoukne trošku větru a budeme moci vyrazit ve středu (7. 10.) pouštět draky. Sejdeme se v 15 hodin na Jelence (nebo podle nálady dříve či později :-)).

Od příštího týdne, konkrétně od 15. října, se rozběhne program Etika hrou, a sice každý čtvrtek od 16 hodin ve školní družině. Díky podpoře Kraje Vysočina se podařilo snížit náklady na minimum. V příloze posílám bližší informace. Je možné se ještě dopřihlásit, není nutné ani absolvovat celý kurz (i když jednotlivé lekce na sebe navazují a rozhodně je to lepší), takže pokud se bojíte toho, že třeba budou děti nemocné a nebudete moci přijít, nic se neděje - jen je vhodné dát vědět předem.

V úterý 20. října pak proběhne kromě dopoledního Klubíčka i odpolední výtvarná dílna od 16 hodin - budeme zdobit pokladničky pro děti, a sice lihovými fixy (je vhodné mít na sobě starší oblečení) a barvičkami window colour, v nabídce bude dostatek vzorů i základní krabička. Mohou pracovat i menší děti - když je to přestane bavit, budou nachystané i hračky a maminky mohou dotvořit samy. Je ovšem nutné se přihlásit, a sice do neděle 18. října - mailem, telefonicky nebo osobně.

No, a pak už jenom něco pro rozvoj těla i ducha dospěláků - pilates probíhá pravidelně každou středu a neděli, včetně prázdnin, v říjnu pak začíná podvečerní úterní cvičení power jógy. Kurz němčiny pro dospělé už jsme zahájili, a sice každé úterý od 17.30.

Závěrem přeji příjemný podzim a pevně doufám, že se potkáme na některé z klubíčkových akcí. Pro zobrazení programu v tabulce s detaily musíte rozkliknout "Celý příspěvek" :-)

 

Program na červen

3. 6. 2015