Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální program na květen

1. 5. 2015

Program zde

Dobrý den,

duben skončil a doufejme, že s ním i letošní skutečně aprílové počasí. Ač to nevypadá, máme tu květen a doufejme, že počasí se brzy vybere a že i ledoví muži k nám budou shovívaví. A co chystá Klubíčko?

Hned příští týden bude paní Slavíková povídat o pěstování zeleniny, už má nachystané i praktické ukázky, jak zaštipovat rajčata, papriky a další. Tohle povídání  se koná v Muzeu Horní Cerekev v úterý 5. 5. od 16 hodin, vstupné v dobrovolné výši bude darováno Lize proti rakovině. Pokud byste potřebovali pohlídat děti, je to opět možné, ale je nutné nahlásit nejdéle do neděle.

V sobotu 16. 5. odpoledne se koná bleší trh na Statku u zvířátek v Nové Bukové. Pokud máte doma staré harampádí (a to slovo opravdu obsahuje úžasné staré věci, některé možná trochu zašlé, které vy nevyužijete, ale někoho jiného potěší) nebo hračky, se kterými si Vaše děti už nehrají, oblečení, knížky, ale i přebytky ze zahrady nebo sazenice…, určitě přijeďte. A jestli nic neobjevíte, nevadí, můžete si udělat výlet vlakem a užít si atmosféru. Pro děti bude připraven program, bude možno si koupit drobné občerstvení, ty nejmenší Vám můžeme pohlídat v klubíčkovém koutku. Nalákali jsme Vás? Tak teď nutné praktické záležitosti: začíná se v 13.30 hodin (prodávající v 13.00), ale můžete klidně přijet i později (třeba právě kvůli tomu vlaku). Pokud budete chtít něco prodávat, je třeba se nahlásit předem Štěpánce Matějkové na mail lukava@post.cz, aby to mohla místně rozvrhnout, případně mně – informace jí ráda přepošlu, každý prodávající platí symbolických 20 korun. Když budete chtít jet vlakem, ale přesto něco prodávat, ozvěte se, vzala bych to naším autem (pokud to nebude zrovna almara J). Místo vstupného se vybírají psí konzervy, granule, obyčejné dětské piškoty – prostě cokoli, co udělá radost psímu azylu Dej pac! A pomozte nám objednat dobré počasí (při dešti by se akce zrušila, což by byla určitě škoda).
O týden později je možnost jet do dětského vědeckého centra VIDA do Brna. Je nutné se přihlásit předem, částka za dopravu činí 150 Kč na osobu, vstupné dle ceníku (byla nám nabídnuta cena 130 Kč na osobu, ale fakticky vychází výhodněji rodinné vstupné). Odjíždí se v 8.30 z náměstí, ve VIDě strávíme pak 4 hodiny (včetně 40minutové science-show). Přibližně týden před výletem napíšeme přihlášeným shrnutí s důležitými informacemi.
Protože počasí láká povětšinou spíše ven, čistě klubíčkové aktivity směřujeme v květnu tam. Klasické cvičeníčko s programem se už tenhle školní rok nebude konat, ale můžeme se v tuto dobu setkat na dětském hřišti. V pondělí 11. 5. navíc povede od školy šipkovaná, v pondělí 25. 5. se místo toho sejdeme u kulturního domu a vyrazíme na piknik - nezapomeňte si vzít s sebou něco dobrého! Protože jsou tyhle dvě akce závislé na počasí, stejně jako procházky s kočárky (tam nemáme ještě určené termíny), sledujte, prosím, naše stránky nebo facebook. Pokud chcete být informováni smskou, dejte vědět.
A co cvičení pro dospěláky? Power jóga tenhle školní rok už skončila, ale stále běží pilates s Hanou Markovou, a to v obvyklých časech ve středu a v neděli. Jedinou výjimku tvoří neděle 17. 5., kdy cvičení odpadá.
A na samý závěr ještě prosba o příspěvek na adopci na dálku. V červnu budeme opět platit pololetní částku ve výši 3300 Kč na našeho bangladéšského kluka Piashe Bormona. Jakýkoliv příspěvek můžete předat buď přímo mně nebo poslat na účet Klubíčka 2500731001/2010 (Fio-banka) - s poznámkou pro příjemce "adopce" a Vaše jméno - mailem Vám posléze potvrdím, že jsme Vaše peníze přijali. Děkujeme. Jsme opravdu rádi, že díky našemu společnému úsilí má možnost studovat i pravidelně jíst, věci, které jsou pro nás v Evropě v podstatě samozřejmostí.
Doufám, že Vás naše nabídka zaujme.