Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je tu září!


 

 

 

 

PŘEDNÁŠKA - Snížená adaptabilita dítěte při změně prostředí a PORADENSTVÍ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsahem je příchod do MŠ, do školy, ale i jiné změny sociálního prostředí např. při rozvodech, přestěhování a pod. Přednáška je plánována na pondělí 12.září od 9 do 10:30 hodin ve sborovém domě CASD. Přednáší Pavla Nečasová. Po přednášce následuje individuální poradenství k danému tématu či problematice návratu na trh práce. Na poradenství je třeba se přihlásit dopředu a rezervovat si čas. Lze mít 2 hodiny bezplatné konzultace v čase od 10:30 do 15:30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výtvarné dovádění – tvoření z KNEMA hmoty, což je hmota typu FIMO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce s hmotou je celkem jednoduchá - základem mnoha tvarů, ač se to nezdá, jsou různě velké kuličky. Rozhodně si velice dobře procvičíme jemnou motoriku, protože výrobky jsou drobnější. Hmota tvrdne v troubě při 130 C v troubě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejmenší děti zvládnou kuličky v hezkých barvách, které lze dále používat jako korálky na přívěsky, náušnice, náhrdelníky, tvarovat knoflíky. Barvy lze i míchat do zajímavých kombinací. Z kuliček lze sestavovat kytičky, housenky, jednoduchá zvířátka, tvary, ovoce..., které mohou sloužit jako přívěsky, náušnice, mohou se nechat zapéci do pírek do vlasů, kancelářských spon, na lžičky a příbory, vlastně jakýkoliv komponent, který vydrží zapečení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce s hmotou je příjemnější než s klasickou modelínou, používá se ale menší množství.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na výtvarné dovádění si můžete vzít magnety, kovové nezdobené sponky do vlasů, lžičky raději delší tzv. jogurtové. Ukázku výrobků najdete v příloze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAVÁNÍ


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pátku 16.září nám začíná plavání v Jindřichově Hradci od 12 do 14 hodin. Plavat budeme opět 1x za 14 dní v lichých týdnech.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BRUSLENÍ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Také opět začínáme bruslit. První bruslení nás čeká v úterý 20. září od 15 do 16:30hod. Je to čas veřejného bruslení, kdy cena pro dospělého je 20 Kč, pro dítě 10 Kč a pro doprovod 5 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PILATES


 

 

 

 

 

 

 

 

 

I v tomto školním roce s námi bude protahovat tělo Hanka Marková. Tentokrát středy a neděle od 18 do 19 hodin v hotelu Rustikal. Bude to pilates institute - tedy pilates, ale s rehabilitačním pohledem. Nejdůležitější je tady naučit se opravdu zpěvnit střed těla, napřímit páteř a pak teprve cvičit. Budou to shodné hodiny, jaké jsme cvičily ve středu před prázdninami. Můžou chodit i kluci či tatínci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRAKIÁDA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve středu 21. září od 16 hodin, v případě příznivého počasí, bude drakiáda na Jelence. Pokud bude nevhodné počasí, tak bude klasické cvičení v gymnastickém sále ZŠ.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POUŤ ve STANOVICÍCH


 

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli 11. září jsme zváni na tradiční pouť ve Stanovicích u Nové Cerekve, kde jsme byli na prázdninovém pobytu. Zajímavý program posílám v příloze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZUMBA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termíny zumby budou upřesněny během měsíce září, až bude cvičitelka Bára Popelková vědět rozvrh hodin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝLET na farmu pana PLEŠÁKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opět termín bude upřesněn během září.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář