Jdi na obsah Jdi na menu
 


MC Klubíčko

Příspěvky

Historie a současnost MC Klubíčko Horní Cerekev

17. 5. 2012

Mateřské centrum Klubíčko Horní Cerekev vzniklo v roce 2004 z popudu dvou nadšených maminek – ing. Jany Šťastné a Vladimíry Spielvogelové, později se k výraznému tvůrčímu trojlístku přidala i Mgr. Marie Hunalová. Dokázaly tímto nápadem oslovit i ostatní a z organizace původně zaměřené na maminky na rodičovské dovolené a jejich děti se stala záležitost společenská, organizace, která dnes nabízí široký záběr nejrůznějších aktivit pro všechny věkové skupiny. S přibývajícími právními předpisy a administrativou vyvstal požadavek začlenit se pod nějakou větší instituci, k 1. 1. 2007 se tak Klubíčko stalo součástí občanského sdružení Naděje. Od 26. 2. 2008 jsme také členem Sítě mateřských center. K 1. 1. 2015 se pak naše mateřské centrum přeměnilo v samostatný spolek s názvem MC Klubíčko Horní Cerekev, z. s.

Naše mateřské centrum Klubíčko se nijak neodlišuje od ostatních mateřských a rodinných center. Také my se snažíme umožnit lidem, aby se potkali, naučili něco nového, vyběhli ze stereotypu, který nás všechny občas přepadá, sdíleli příjemné chvilky a odreagovali se od starostí a problémů, které se nikomu nevyhnou. Napomáháme těm nejmenším adaptovat se na kolektiv a na neznámé prostředí, rozvíjet různými směry, učíme toleranci. Snažíme se posilovat úlohu rodiny, ale zároveň nabízíme dětem možnost vidět maminku v jiné roli než jen v domácnosti. A naopak, rodiče se mohou podívat na své ratolesti novým zorným úhlem. Kromě pravidelných setkávání malých dětí (přibližně od lezoucího věku do začátku školní docházky) organizujeme další činnosti obohacující svět školáků i dospělých. Chceme, aby naše děti nevyrůstaly v anonymním prostředí jednotlivců, ale už odmala se stávaly součástí tolerantní a otevřené společnosti - ochotné pomoci i pomoc přijmout. 

Vzhledem k tomu, jak rychle děti rostou, i rodičovská základna se mění, stejně tak nabídky aktivit. Za tím, jak Klubíčko vypadá, stojí nadšení, energie a práce všech zúčastněných maminek. Za nápady na procházky s kočárky patří dík Janě Edrové, fotografie a péči o www-stránky měla na starosti Janka Janoušková, textové podklady a korektury a postupně organizační záležitosti a péči o www-stránky převzala Olga Spálovská, výtvarnou část Klubíčka vede Božena Válková, cvičeníčko Lenka Kotková, pomocnou rukou přispívají i ostatní. Jsme otevření všem a rádi uvítáme jakýkoli nápad nebo pomoc. 

Provoz mateřského centra by nebyl možný bez finanční podpory města Horní Cerekev a Kraje Vysočina, v předchozích letech také MPSV. Díky patří i "drobnějším" sponzorům, kteří nás podporují menšími částkami nebo přímo materiálně.